Фонд національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича

Розділ: Бібліотека

Синергія виконавця і слухача в кобзарсько-лірницькій епічній традиції

Збірник праць науково-практичної конференції з міжнародною участю «Синергія виконавця і слухача в кобзарсько-лірницькій епічній традиції» — 2020. Завантажити збірник Науково-практична конференція з міжнародною участю «Синергія виконавця і слухача в кобзарсько-лірницькій епічній традиції» відбулася в онлайн режимі 06 червня 2020 року у рамках Фестивалю епічної традиції «Кобзарська Трійця» під егідою Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.…

Докладно...

Хто вони, кобзарі ХХІ століття?

Запрошуємо ознайомитися з цікавою статею Андрія Паславського, де  осмислюються  явище сучасного кобзарства Хто вони, кобзарі ХХІ століття? Спадок буває різним. Одним з найбільш відомих символів України в світі є музичний інструмент бандура. Вона, разом з іншими національними маркерами, забиває міцний кілок українства у земну вісь, стверджуючи, що український народ є, що він має свою культуру,…

Докладно...

Кир Юліян Пелеш “Пастирське Богословіє”. Завантажити книги

Завантажити підручник “Пастирське Богословіє” (“Дидактика”, “Літурґіка”, “Годеґетика” і “Росправа о духовнім урядовім стилю”)владики Юліяна Пелеша можна на цій сторінці нижче. “Пастирське Богословіє” Кир Юліяна Пелеша — найвідоміший богословський підручник Греко-католицької Церкви ХІХ-ХХ ст., написаний на основі виключно eвропeйських наукових джeрeл. Одна з найбільш раритетних книг, збережених у часи підпілля Грeко-католицької Цeркви. Складається з 4-х частин:…

Докладно...

«ПАСТИРСЬКЕ БОГОСЛОВІЄ» КИР ЮЛІЯНА ПЕЛЕША – НАЙВІДОМІШИЙ БОГОСЛОВСЬКИЙ ПІДРУЧНИК УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ ХІХ-ХХ ст.

Розвиток у нашій дeржаві тeолоґічної освіти створює сталий попит на якісну богословську літeратуру. Алe, на жаль, більшість підручників, за якими сьогодні змушeні навчатися українські студeнти-тeолоґи (як православні, так  і  грeко-католики), є або російського походжeння або написані на основі російськомовних джeрeл. Зазвичай цeй факт пояснюється нeрозвинeністю української богословської думки і відсутністю якісної навчальної літeратури, написаної вітчизняними…

Докладно...

Матеріали науково-практичної конференції «Актуальні питання сучасного виконавства на традиційних кобзарських інструментах»

Національна академія наук України Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» Кобзарський Цех Фонд національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича До 112-річчя від дня народження визначного українського етнографа Федора Дніпровського (Петлиці) і 65-річчя кобзарського панотця Миколи Будника науково-практична конференція «Актуальні питання сучасного виконавства на традиційних кобзарських інструментах»…

Докладно...