Фонд національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича

АКТ ВАНДАЛІЗМУ НАД КОБЗАРСЬКИМ ПАМ'ЯТНИКОМ

Над єдиним в Україні пам’ятним знаком репресованим кобзарям, що знаходиться у Харкові було вчинено акт вандалізму.

Невідомі особи вірогідно в ніч з 1 на 2 грудня зірвали з пам’ятної брили центральний елемент композиції – виготовлену з бронзи розбиту бандуру, яка символізувала трагічну долю українського кобзарства, знищеного радянською владою на початку 1930-х років.

Саме в Харкові в перших місяцях 1932 року відбувся Кобзарський з’їзд, на який було звезено з різних областей тодішньої Радянської України 337 кобзарів, лірників і стихівничих. Радянська влада жорстоко обійшлася з народними співцями – всі вони були розстріляні у ярузі під Харковом. Вшановуючи невинно замордованих кобзарів харківська громадськість у жовтні 1997 року встановила пам’ятний знак. Гроші на нього збиралися громадою понад сім років і для виконання проекту було запрошено визначного харківського митця Валерія Бондаря.

Сучасні вандали скоїли свій злочин одразу після проведених у Харкові вшанувань жертв Голодоморів і політичних репресій, в час, коли нарешті в місті розпочалися декомунізаційні процеси.

Цілком очевидно, що керувалися вандали єдиною метою – взяти моральний реванш над демократичними силами і дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію на Харківщині. Проте досягти задуманого затаєним злочинцям не вдасться – активісти харківської громади збираються вже у найближчий час відновити пам’ятний знак репресованим кобзарям у його первозданому вигляді.

На світлинах: нинішній і первісний вигляд Пам’ятного знаку репресованим кобзарям

відеокоментар з місця злочину: https://youtu.be/VlC52UAllGg

Світлина від Kostyantyn Cherems'ky.
Пам'ятник Кобзарям_1Світлина від Kostyantyn Cherems'ky.
tweet_trim_url_2:
http://khotkevych.info/fond/?p=1772

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *