Фонд національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича

Концерт, виступи та екскурсії — відбулися заходи до 140-річчя Гната Хоткевича

За ініціативи Харківської крайової організації Спілки Української Молоді, Фонду імені Гната Хоткевича 6-7 жовтня 2017 року відбулися урочистості до 140-річчя від Дня народження видатного діяча української культури, письменника, музиканта і громадського діяча Гната Хоткевича.

6 жовтня за участі сучасних виконавців на традиційних кобзарських інструментах – кобзі, бандурі, лірі, фольклорного гурту “Муравський шлях” було проведено урочистий концерт. Виступи кобзарів і лірників з Київщини, Львова, Черкащини, Сумщини та Харкова мали великий успіх у глядачів, які вщент заповнили концертну залу.

Наступного дня, в суботу 7 жовтня, учасники заходів вшанували пам’ять Гната Хоткевича покладанням квітів на місці його поховання у харківському Лісопарку, де створений Меморіал пам’яті жертв сталінських репресій. Отець Андрій Насінник (УГКЦ) відслужив панахиду.

Панахида в Лісопарку, 7.10.2017

В будинку-музеї Гната Хоткевича в с. Високому неподалік Харкова відбувся концерт виконавців на традиційних кобзарських інструментах, виступив місцевий дитячий фольклорний ансамбль “Височане”. До присутніх промовляли завідувач кімнати-музею Гната Хоткевича пані Людмила Луценко, президент Фонду національно-культурних ініціатив ім. Г.Хоткевича д-р М. Голобородько, представники громадськості. На подвір’ї будинку-музею Г. Хоткевича відбувся майстер-клас з традиційного українського розпису, а також була організована екскурсія до музейної експозиції. Отець Андрій Насінник (УГКЦ) освятив меморіальні кімнати музею Гната Хоткевича.

Музей Гната Хоткевича, с. Високий, 7.10.2017

Світлини з заходів дивіться тут.

Два коментарі

 1. Доброго дня.

  Кожного разу, коли їхав Симферопольською трасою і вчергове бачив вказівник “Кімната-музей Г.Хоткевича”, згадував, що пообіцяв самому собі докласти особистих зусиль, аби змінити зміст цього дорожного знаку на “Музей-кімната Хоткевича Гната”.
  Адже Гнат Хоткевич був літератором, хай і не поетом.
  І був він саме Гнат, а ніяке не ге!
  На такий дорожній знак звертатимуть увагу куда частіше, ніж на г.
  Та все не було часу.
  Вчора, повертаючись від родичів у Високому, вирішив все ж таки відвідати садибу. Ледве знайшов, дуже важко інваліду з ціпком від траси дійти до садиби. А дійшов – обомлів. Виявилося, що садиба зачинена!!!
  А тут ще й олівець у родичів залишив. Писати записку було нічим, тож довелося шматком червоної цегли дряпати по білій.
  Прошу вибачити, іншого варіанту не надумав.

  Хай щастить!

  1. Доброго здоров’я, пане Михайле! Щодо зміни напису на табличці – це справа місцевої влади. Згодні, що напис потрібно змінити. За українською традицією – “Кімната-музей Гната Хоткевича”. Музей Хоткевича працює лише за попередньою домовленістю відвідувачів. Потрібно заздалегідть потелефонувати завідуючій кімнати-музею – Луценко Людмилі Василівні.
   Тел.: (050)225 16 22

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *