Фонд національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича

Міжнародний конкурс виконавців на українських народних інструментах ім. Гната Хоткевича

Заснований 1997 року Фондом національно-культурних ініціатив ім. Гната Хоткевича Конкурс присвячено пам’яті видатного діяча української культури, композитора, виконавця-бандуриста, педагога, письменника, драматурга, актора, режисера, фольклориста і громадського діяча Гната Мартиновича Хоткевича. Біля джерел Міжнародного конкурсу ім. Гната Хоткевича стояла Галини Гнатівна Хоткевич  –  молодша донька визначного митця, яка всі свої сили, енергію і думки присвятила розвитку і гідному представленню у світі української музичної культури.

Проводиться конкурс раз на три роки у Харкові, де Гнат Хоткевич у 1877 році народився, а 1938 року був безневинно розстріляний.

Відомо, що поряд із бандурою Гнат Хоткевич вивчав і активно пропагував всі характерні для України народні інструменти і на основі власних досліджень опублікував грунтовну монографію „Музичні інструменти українського народу”. Тому, не обмежуючись виключно бандурою і не звужуючи творчу спадщину визначного митця, засновники конкурсу мають на меті сприяння розвитку і заохочення виконавства на різних українських народних інструментах, відкриття нових імен майстрів і підтримку здібних молодих виконавців, виховання естетичних смаків, активізацію культурного життя в Україні, передусім на Слобідщині, талановитим сином якої є Гнат Хоткевич.

Небезпідставно Міжнародний конкурс виконавців на українських народних інструментах ім. Гната Хоткевича вважається своєрідною візитною карткою Харківщини і сприяє підвищенню культурного рейтингу та міжнародного авторитету нашого краю у світі. Завдяки високопрофесійному рівню та бездоганній організації Міжнародний конкурс ім. Г. Хоткевича став престижним заходом, що привернув до себе увагу громадськості і має неабиякий резонанс в Україні й за кордоном, багато з його лауреатів здобули визнання як талановиті музиканти. Висока фаховість конкурсу забезпечується авторитетним складом журі, куди входять провідні фахівці охоплених конкурсом спеціалізацій і жанрів. Велика кількість учасників конкурсу свідчить про суспільну потребу в подібних заходах, що незважаючи на скрутний соціально-економічний стан у державі, є наслідком природнього потягу до непідробних цінностей музичної культури, і подає надії на позитивні перспективи.

 За роки свого існування (проведено вже п’ять заходів) Міжнародний конкурс виконавців на українських народних інструментах ім. Гната Хоткевича  став одним із важливих  заходів державного значення, покликаних утвердити на міжнародному рівні найкращі досягнення сучасного вітчизняного музикування, популяризації серед багатонаціональної громадськості української музичної культури.

Черемський Костянтин Петрович,

директор Міжнародного конкурсу виконавців на українських народних інструментах ім. Гната Хоткевича,  заслужений працівник культури України

тел.: +38 (057) 762-34-53;

моб. тел.: +38(063) 23-87-014

факс.: +38(057) 706-25-80

e-mail.: hotkevych_fond@mail.com;

tweet_trim_url_2:
http://khotkevych.info/fond/?p=285

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *