Фонд національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича

Розділ: Головне

У Києві, Полтаві і Харкові відбулися презентації нового дослідження Костя Черемського “Повернення традиції”

Нещодавно у Києві, Полтаві і Харкові відбулися презентації видання “Повернення традиції”- нового дослідження Костя Черемського, яке присвячене традиційному кобзарству. Опублікована праця є солідним науковим доробком, що задіює величний масив першоджерел, архівних матеріалів, документальних свідчень і надає відповіді на багато суперечливих питань щодо кобзарства і бандурництва, які досі викликають неоднозначні судження в українському суспільстві. Так, зокрема,…

Докладно...

Запрошуємо на презентацію нового видання Костя Черемського «ПОВЕРНЕННЯ ТРАДИЦІЇ» в Полтаві

Коли: 29 березня (субота), 11:00 Де: Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка вул. Європейська, 5 Дізнайтесь про сторінки історії кобзарства і бандурництва 1920-1930-х років та засади сучасного відродження набутку традиційних співців! На презентації грають бандуристи — Кость Черемський (Харків) — Назар Божинський (Полтава) — Дмитро Радченко (Київ) Вхід вільний Ласкаво просимо!…

Докладно...

Побачило світ підготовлене за рішенням Наукової ради Фонду ім. Гната Хоткевича наукове дослідження Костя Черемського “Повернення традиції”

За рішенням Наукової ради Фонду національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича була підготовлене до друку і видане у видавництві Олександра Савчука (м. Харків) наукове дослідження Костя Черемського “Повернення традиції”: сторінки історії кобзарства і бандурництва 1920–1930-х років. Засади сучасного відродження набутку традиційних співців (684 с.; іл.). Перша частина цієї книги висвітлює маловідомі сторінки історії кобзарства і бандурництва…

Докладно...

Наукове вивчення автентичних музичних інструментів українських співців-музикантів (кобзарів, лірників, торбаністів)

У рамках дослідницької роботи Фондом національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича в царині традиційної культури спільно з Кобзарським Цехом було започатковано проєкт, спрямований на наукове вивчення автентичних музичних інструментів українських співців-музикантів (кобзарів, лірників, торбаністів). Зважаючи на воєнний час і чітко усвідомлюючи цінність для українського народу артефактів давньої музичної культури, ентузіастами проводиться ретельний аналіз і опис кобзарських…

Докладно...

ПОДВИЖНИЦТВО ІВАНА ПОПОВА ЯК ФЕНОМЕН СУЧАСНОГО ВІДРОДЖЕННЯ СПІВОЦЬКОЇ ТРАДИЦІЇ

Стаття присвячена харківському традиційному співцю Іванові Попову (1943-2023). Втративши в ранньому дитинстві зір, Іван Попов під впливом народних середовищ, життєвих обставин і власного стремління став відомим виконавцем народних і кобзарських жанрів. Подвижництво, філософія і творчість Попова є свідченням вірогідного продовження автентичної кобзарської традиції у нинішній час. Ключові слова: традиційний співець, співоцька традиція, кобзарство, відродження Kost’…

Докладно...