ВИМОГА ПРИБРАТИ ЖУКОВА — РАЙНІНУ ПЕРЕДАЛИ СПИСКИ НЕОБХІДНОЇ ДЕКОМУНІЗАЦІЇ В ХАРКОВІ
Попри значні зусилля громадськості, грубо порушуючи Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» харківська міська влада зумисно проігнорувала велику кількість об’єктів, котрі підлягають перейменуванню.
Один з найбільших комуністичних злочинців ХХ ст., кривавий м’ясник-україножер та більшовик-революціонер Жуков дотепер вшановується проросійськими владними лизоблюдами, котрі сплять і бачать, як “русский мир” повернеться на Харківщину.
Ганебну назву станції метро “Маршала Жукова” та проспект “Маршала Жукова” громадські активісти пропонують назвати на честь події, котра не дала зухвалому режиму сучасного україножера Путіна запанувати в нашій державі. Станція метро “Революції Гідності” та проспект “Революції Гідності” — ось достойне вшанування героїчного супротиву звичайних людей злочинному режиму.
Саме в Харкові, неподалік станції метро “Маршала Жукова” в Палаці Спорту (котрий розташований на проспекті “Маршала Жукова”), 22 лютого 2014 року відбувся з’їзд сепаратистів. Це збіговисько, однак, не принесло очікуваних прибічниками Януковича результатів. Саме в цей день десятки тисяч харків’ян зібралися біля станції метро “Маршала Жукова” та підійшли до місця проведення з’їзду, де провели велелюдний мітинг з метою блокувати проведення заколоту. В цей же день Янукович втік з Харкова в Росію, ганебно зрадивши український народ і державу.
Рівно за рік, 22.02.2015, тут же, на проспекті “Маршала Жукова” проросійськими сепаратистами був здійснений найжахливіший в Харкові терористичний акт, в наслідок котрого загинуло четверо харків’ян та ще кілька євромайданівців було поранено. На місці злочину встановлено пам’ятний знак загиблим від теракту.
Слід зазначити, що список, поданий громадськістю має цілий перелік назв, котрі підпадають під перейменування ще й завдяки іншим діючим нормативним актам, а саме: Закон України “Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і історичних подій”, а також Закон України “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ ст.”, Закон України “Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років”.
Необхідно зазначити, що роботу по формуванню списків здійснила громадська ініціатива “Харківська топонімічна група” а також інші громадські активісти та небайдужі харків’яни.
З метою виконання вищезазначених законів громадські активісти наголосили на необхідність перейменувати зазначені об’єкти відповідним розпорядженням Голови Харківської облдержадміністрації.
- tweet_trim_url_2:
- http://khotkevych.info/fond/?p=1911